<!–more–>Najróżniejsze gry terenowe są coraz popularniejsze wśród większych i mniejszych firm. Kadra menadżerska dostrzega bowiem zalety, jakie można odnieść przy organizacji takiego wydarzenia. Właściwie przeprowadzona gra znacznie może polepszyć relacje między pracownikami, a jednocześnie rozszerzyć kompetencje i umiejętności tak bardzo przydatne na wielu stanowiskach.
<br>
Jakiś czas temu z naprawdę dużym rozmachem zorganizowana została przez znany farmaceutyczny koncern gra szkoleniowa, jaką wiele osób uznało za największą w naszym kraju. Brali w niej bowiem udział wszyscy bez wyjątku pracownicy, co w sumie dało 450 osób. Oprócz tego całość była pod opieką prawie czterdziestu trenerów, jacy ponosili odpowiedzialność za organizację zajęć z zespołami graczy.
<br>
Część z tego trenerskiego zespołu stanowiły osoby z firmy organizującej szkolenie, ale większość kadra zatrudniona w firmie farmaceutycznej. Przybyli oni dzień wcześniej do hotelu, w którym wszystko było organizowane, i tam przeszli niezbędne szkolenie. Tym sposobem bez żadnego problemu dali sobie radę z pracą z poszczególnymi grupami.
<br>
Pierwszoplanowym trenerem był Prezes Zarządu, który na co dzień jest doświadczonym alpinistą. Zdecydował się on wykorzystać swoją pasję i zainteresowania do tego, żeby na podstawie wyprawy w góry dostarczyć innym uczestnikom dużo wiedzy w zakresie kierowania zespołem, motywowania i rozwiązywania konfliktów. Tym samym nawiązał on do tematyki zespołowej pracy, tak przydatnej we wszystkich firmach.
<br>
Podczas opisywanej gry uczestników podzielono na 25 zespołów, jakie przez cały dzień zajmowały się wyznaczonym planem. Najważniejszą część gry stanowiły tak zwane społeczne eksperymenty, to znaczy niestandardowe, wymagające odpowiedniego podejścia zadania, w jakich uczestniczący wykazać się musie zaufaniem, kreatywnością i zaufaniem.
<br>
Wszystkie eksperymenty były kończone dostarczeniem drużynie specjalnych kart, z którymi ta musiała się dokładnie zapoznać. Podczas analizowania tych kart w praktyce uczestnicy oceniali swoje poczynania nawiązaniu do pięciu podstawowych kompetencji, co pozwoliło im się odnieść do swojej codziennej pracy.